![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12498329
*
nr 1249 8329
Mario Duzel
(1938-2019), Sverige
Oljemålningar, 4 st, Signerade. Olja på duk, 115x90 cm
Mario Duzel, svensk bildkonstnär född 1938, död 2019.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2019
kl 20:21:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/4 12:31:35
1
100 kr
21/4 18:31:46
2
Vinnande bud
22/4 09:24:39
3
200 kr
22/4 09:24:39
2
250 kr (Budbetjänt)
22/4 09:25:19
3
300 kr
22/4 09:25:19
2
(budbetjänt)
22/4 17:45:02
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mario duzel olja på duk oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:44
-
2009 Oljemålning
Dagmar Lodén (1904-1989), Sverige. Tistlar. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:52
-
5031 Oljemålning
Einar Mauritz Persson. Signerad, landskap. Olja på..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58
-
6014 Oljemålning
Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. Signerad, "vilan..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:41
-
5015 Oljemålning
Frank Atis. Signerad, kvinna. Olja på duk, 83x118c..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:47
-
6006 Oljemålning
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:15
*
Mario Duzel
Mario Duzel, svensk bildkonstnär född 1938, död 2019.
Läs om budbetjänten
nr 1249 8329
Mario Duzel
(1938-2019), Sverige
Oljemålningar, 4 st, Signerade. Olja på duk, 115x90 cm
Mario Duzel, svensk bildkonstnär född 1938, död 2019.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/4 12:31:35 | 1 | 100 kr |
21/4 18:31:46 | 2 | Vinnande bud |
22/4 09:24:39 | 3 | 200 kr |
22/4 09:24:39 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
22/4 09:25:19 | 3 | 300 kr |
22/4 09:25:19 | 2 | (budbetjänt) |
22/4 17:45:02 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mario duzel olja på duk oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:44 -
2009 Oljemålning
Dagmar Lodén (1904-1989), Sverige. Tistlar. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:52 -
5031 Oljemålning
Einar Mauritz Persson. Signerad, landskap. Olja på..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58
-
6014 Oljemålning
Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. Signerad, "vilan..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:41 -
5015 Oljemålning
Frank Atis. Signerad, kvinna. Olja på duk, 83x118c..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:47 -
6006 Oljemålning
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:15